Головна » Статті » Фото » Все про фото

Портрет з розмитим фоном
Найбільш професійно виглядають фотографії людей, тварин або предметів з трохи розмитим фоном. Фактично це перше, що ви помічаєте при порівнянні зеркалки і компакта: Зеркалка може зробити так, щоб людина була в фокусі, а фон розмитий.

Якщо говорити технічними термінами, то це і є та сама глибина різко зображуваного простору (ГРЗП). Це термін фотоманьяков, що позначає, «яка частина кадру знаходиться у фокусі».

Коли ви фотографуєте компактом, майже весь кадр знаходиться у фокусі: люди, лижна траса за ними і гори за ними всіма. Коли ви знімаєте зеркалкой, ви можете зробити так, щоб люди були у фокусі, але лижна траса за ними - злегка розмитою, а гори на фоні - взагалі ледве вгадується. Іншими словами, ви можете встановлювати маленьку глибину різкості.
Звичайно ж, ви можете встановити велику глибину різкості за допомогою зеркалки. І вам не завжди потрібен розмитий фон; розмиття переднього плану теж дуже ефектно виглядає, якщо тільки це не об'єкт зйомки. Або навіть розмийте і передній, і задній план.

Чому розмитий фон так разючий? По-перше, тому що це красиво, це асоціюється з професійними фотографіями в журналах. По-друге, це хороший композиційний інструмент; він ізолює об'єкт зйомки і прибирає з кадру суєту.

Отже, як домогтися такого ефекту? За допомогою зеркалки це зробити легко, і трохи важче за допомогою іншої моделі фотоапарата.
• Використовуйте портретний режим. Більшість камер вартістю до 60000 руб. мають режим Портрет на колесі управління (зображення у вигляді голови людини). Передбачається, що в цьому режимі ефект розмитого фону проявляється автоматично, тому що однією з його налаштувань є відкрита діафрагма.

• Відкрийте діафрагму. Для отримання більшого контролю над процесом увімкніть режим пріоритету діафрагми, якщо він є (позначається літерами А чи Ау на колесі управління); цю функцію ви знайдете тільки в зеркалках і просунутих компактах.
Коли ви переключилися в цей режим, ви можете встановлювати розмір діафрагми за допомогою коліщатка або кнопок вниз - вгору. На екрані ви побачите зміна числа діафрагми, яке і представляє різний розмір діафрагми.
Щоб досягти ефекту чіткого переднього / розмитого заднього плану, виберіть маленьке число діафрагми.

• Відійдіть і використовуйте зум. Навіть за допомогою компактної камери ви можете збільшити свої шанси на отримання розмитого фону за допомогою трюку відійди і використовуй зум - і це один з кращих трюків.

Отже, відійдіть від об'єкта зйомки - чим далі, тим краще - і потім використовуйте зум камери, щоб «повернутися» назад. Завдяки капризам оптики зуммерування допомагає створити маленьку глибину різкості.

Ви можете дивно виглядати, віддаляючись від вашого об'єкта. Але чим далі ви відійдете і чим більше потім зумміруете, тим більше буде розмитий фон. Це дійсно працює.
Категорія: Все про фото | Додав: fotomaster (10.10.2012)
Переглядів: 1317 | Рейтинг: 0.0/0