Головна » Статті » Фото » Все про фото

Що таке витримка і діафрагма у фотографії?
Прошу вас, не лякайтеся цих слів, вони набагато простіше, ніж здається це з першого разу.

Витримка або, як її ще називають, швидкість затвора (shutter speed value) це проміжок часу який необхідний камері для експозиції. Іншими словами, як довго буде ваша камера відкрита для того щоб вловити світло.

Найчастіше вона дорівнюватиме часткам секунди. А вночі без спалаху витримка може бути кілька секунд або навіть хвилин.

Якщо ви фотографуєте швидко рушійні предмети або спортивні події - вам необхідна низька витримка, в іншому випадку ви отримаєте розмитості.

Діафрагма це на скільки широко розкриті так звані пелюстки діафрагми. Щоб було зрозуміло, наведу життєвий приклад. Коли ви перебуваєте в слабоосвещенном приміщенні, зіниця ока розширюється і таким чином сприймає більше світла. Аналогічно діє і діафрагма, якщо ви повністю розкриваєте пелюстки діафрагми - камера сприймає більша кількість світла. Діафрагма безпосередньо залежить з глибиною різкості і експозицією .

Як би ви не шукали слово «діафрагма» у фотоапараті, ви його не знайдете. Більш зрозумілим і знайомим для вас буде «f / число». Зрозумійте раз і назавжди, відкрита діафрагма буде дорівнювати маленькому числу, наприклад, f/1.8. Закрита діафрагма навпаки дорівнює великим числам, таким як f/11. Відкрита діафрагма дає можливість тримати у фокусі невелику площину, закрита робить нам все в фокусі. На скільки об'єкт у фокусі називається глибиною різкості .

У той же час мале число f/1.8 (відкрита діафрагма) зменшує вашу витримку, а велике число f/11 (закрита діафрагма) збільшує витримку.

Моя вам порада, поекспериментуйте з витримкою і діафрагмою, і ви відразу все зрозумієте.
Категорія: Все про фото | Додав: fotomaster (01.10.2012)
Переглядів: 823 | Рейтинг: 0.0/0