Головна » Статті » Фото » Все про фото

Алгоритм вибору нового фотоапарата
Даний алгоритм призначений, головним чином, для фотографів, які думають про покупку автофокусної дзеркальної цифрової або плівкової камери зі змінними об'єктивами.

Цей текст НЕ призначений для професіоналів, досвідчених любителів, і чайників купують першу камеру. Хоча останніх може навести на якісь думки.

Увага! Ми виходимо з того, що проблема вибору, не просто вибору, а болісного вибору камери, коли прочитуються гори журналів, кілометри обговорень у форумах, коли дуже страшно помилитися і придбати щось не те, ця проблема виникає, по-перше, з- за обмеженості в коштах (або небажання переплачувати 100-200-300 доларів за непотрібні функції і можливості), по-друге, через неможливість взяти на час познімати всі цікавлять камери і вибрати ту, що сподобатися, виходячи з власного вже досвіду. Якщо ж сума не має значення, слід придбати будь-яку професійну чи напівпрофесійну модель будь-якого виробника виходячи з простого Lзахотелось |, ну або взагалі будь-яку V не сподобатися г купите іншу.

Завдання цього матеріалу V знизити ступінь цієї мучительности і допомогти вибрати.

Отже.

1. Потрібно визначити свій цінову межу.

2. Потрібно зрозуміти, що безглуздо намагатися обрати найкращого виробника з великої четвірки, на те вона й велика. Може бути краще або гірше тільки конкретна камера або об'єктив в одному ціновому діапазоні, та й то швидше за все у, краще або гірше саме для вас, для ваших цілей.

3. Потрібно визначитися з об'єктивами, які ви хочете купити фіксфокали з такими-фокусними відстанями, зуми, з таким-то межею зумування.

4. Потрібно подивитися в і-неті тести цих об'єктивів. При невеликій різниці - вибрати ті, що дешевше. Якщо різниця в результатах тестів і в ціні суттєва, вирішити - купуєте дорожче, але краще, чи гірше, але дешевше. Таким чином у вас вийде або один / декілька об'єктивів конкретної фірми - і вибір виробника зроблений, або ви зрозумієте що можна купити ті чи ті з однаковим успіхом. Якщо у вас з'явилося кілька влаштовують вас варінат, то на остаточний вибір може вплине наявність апаратури однією з обраних фірм у ваших знайомих - буде можливість взяти якусь техніку на час. Крім того, потрібно враховувати, що тести показують якісь математичні дані, в них нічого не говориться про те, який цей об'єктив дає малюнок, і є сенс визначившись з кількома влаштовують вас об'єктивами звернутися за порадою до досвідчених фотографам, думку яких ви довіряєте.
5. Потім потрібно вибирати сам апарат. Для цього потрібно зрозуміти що немає ідеальних апаратів. І немає однозначно поганих. Є апарати які відповідають вимогам власника і які не відповідають. Якщо власник має намір фоткать виключно п'янки і його вимога - впізнаваність осіб, то для нього ідеальна камера - найдешевша мильниця. Отже, потрібно визначити свої вимоги до апарату. Давайте подивимося, що від нього можна хотіти, що може послужити критерієм для вибору.

а. Надійність. Не може бути критерієм для вибору, тому що всі апарати великої четвірки в достатній (або недостатньою, це кому як :) ступеня надійні.

б. Швидкість безперервної зйомки. Подумайте, наскільки це для вас важливо, чи є для вас різниця - 2 кадри в секунду або три.

в. Наявність точкового заміру і точкового фокусування. Це дуже корисна функція, але в принципі можна обійтися центрозважений виміром.

р. Найкоротша витримка. 1/2000/4000/8000. Це важливо якщо ви знімаєте спорт. Це може знадобитися, якщо буде потрібна мала глибина різкості при яскравому світлі. Але в останньому випадку можна використовувати нейтральний фільтр, вартість якого менше, ніж різниця в ціні між камерами з 1/2000 і 1/4000.

д. Відображення на матовому склі точки фокусування. Чи вистачить того, що обрана точка показується на панелі у видошукачі знизу або збоку, або вам потрібно точно знати - на що навело фотоапарат?

е. Горезвісна вчепленість. Напевно камер, які вивалюються з рук немає. Якщо ви знімаєте по 300 кадрів в день, критерій - як лежить в руках, може стати визначальним. Якщо одну 10 фото на тиждень - ви таку камеру не упустите.

ж. Зручність управління. Запитувати у когось зручна ця камера в управлінні безглуздо, тому вона зручна або незручна для нього. Тут все залежить від розміру долоні, минулого досвіду V до чого звикли, взагалі від уявлень про зручність, і від того які саме функції ви збираєтеся використовувати і як ці функції викликаються в конкретному апараті. Об'єктивно тільки останнє. Тому визначившись з функціями, слід подивитися У який керування ними закладено конкретним виробником. Якщо ви, приміром, точно знаєте, що ви часто будете користуватися точковим виміром, а на цій камері активізувати точений завмер можна тільки натиснувши комбінацію з декількох кнопок, значить для вас управління цією камерою незручно.

з. Швидкість фокусування. Коли об'єктив елозит туди-сюди намагаючись зловити різкість, це може дратувати, що можна і потерпіти, а може зробити зйомку просто неможливою, наприклад - репортажну.

і. Можливість перегляду глибини різкості. Згадайте, чи хотілося вам коли-небудь її переглянути і зрозумієте - треба вам це чи ні. Але врахуйте, то що не потрібно зараз може знадобитися буквально через кілька місяців, у міру творчого зростання.

Фрагмент перекладу статті італійської профі Тоні Спадаро. "Можливість перегляду глибини різкості -. Це те, що надає сенс існуванню дзеркальних камер як таких Якщо цієї функції немає, то ви з тим же успіхом можете придбати далекомірну камеру, яка буде мати навіть кращу оптику, буде менше, легше, і буде більш тихою в роботі. Переглядаючи глибину різкості, ви бачите саме ту картинку, яка буде зафіксована на плівці. Ніякі графіки і шкали не зможуть настільки точно і наочно представити вам цю інформацію. Тим більше, саме в той момент, коли ви дивитеся у видошукач. Деякі заперечать - занадто важко що-небудь розгледіти в потемнілому видошукачі Так, це складно Але якби фотографія була простим заняттям - кожен був би фотографом Це один з найбільш складних аспектів фотографії Це означає побачити, як ви відокремлюєте свій об'єкт від фону; .... побачити , що телефонна будка "росте" з голови вашої улюбленої ЩЕ ДО моменту отримання ваших відбитків в мінілабі - .. от вже коли ви воістину дізнаєтеся, що насправді означає "обалдеть" Уміння керувати глибиною різкості і відрізняє фотографа від просто людини з фотоапаратом Чи не виходьте з дому без цієї функції ".
к. Робота із зовнішніми спалахами, тут багато варіантів, все описувати не будемо V здатність керувати кількома спалахами, режими синхронізації і пр.

л. Металевий байонет. Скільки разів на день ви змінюєте об'єктиви? Якщо раз на тиждень, якщо ви хочете купити зум 28-200, то це для вас не важливо. По правді кажучи, немає жодного достовірного випадку руйнування пластикових байонетов (або зняття з них стружки) при нормальній досить активної експлуатації.

м. Кількість точок фокусування і зон заміру. Практика показує, що кількість значення не має, камери з шістьма зонами вимірюють не гірше камер з трідцатіпятью. А скільки б не було фокусировочних точок, наведеться все одно тільки одна. Втім, велика кількість точок може стати в нагоді при зйомці рухомих об'єктів.

8. Після цього ви дивіться описи камер і знаходите найдешевшу з тих, що володіють можливостями, які ви визнали для себе істотними. Це може бути вибір камери з модельного ряду одного виробника, якщо вирешілі брати оптику саме цієї фірми, або камер різних виробників, якщо ви не зупинилися на конкретних об'єктивах.

9. При невеликій різниці в ціні вибирайте камеру по наявності тих функцій, які ви визнали для себе необов'язковими, раптом так згодиться. Але якщо є можливість - обов'язково сходіть в магазин і потримайте камери, які здаються вам прийнятними, в руках. Цей тест може виявитися вирішальним. За інших рівних умовах слід купувати ту камеру, яка більше сподобалася, причому сподобалася як дитині іграшка - ірраціонально - вам з нею жити, а не працювати, ви ж любитель :) Якщо залишилися якісь сомененія - відкладіть покупку на тиждень.
10. Якщо ви не змогли відповісти на всі питання, значить вам рано купувати нову камеру і можете помилитися.
Категорія: Все про фото | Додав: fotomaster (09.10.2012)
Переглядів: 1164 | Рейтинг: 0.0/0