Головна » Статті » Фото » Все про фото

Діафрагма об'єктиву. Яку краще використовувати для фотозйомки?
Іноді запитують, яке значення діафрагми для даного об'єктиву найкраще. Справа в тому, що хоча об'єктив з певної причини дозволяє регулювати значення діафрагми, кожна ситуація вимагає своїх налаштувань. Сам об'єктив є лише одним з факторів.
Після з'ясування того, що ж насправді означає питання про потрібному значенні діафрагми, відкрилося, що більшість людей не розглядають що-небудь крім самого об'єктива - не думають про те, для чого він буде використовуватися. Цілий ряд публікацій та сайтів, на яких представлені огляди різних об'єктивів і їх докладний опис, робить очевидним той факт, що деякі об'єктиви краще за інших. Для того щоб купити найкращий об'єктив на наявні гроші, не завадить вивчити таку інформацію, однак можна заплутатися в статистичних даних.

Більшість об'єктивів мають найбільшу різкість при середніх значеннях діафрагми, скажімо, близько F / 8. Повністю відкрита діафрагма, також як і повністю закрита, звичайно зробить знімки менш різкими, так як крайні значення зміщують параметри конструкції об'єктива. Значення діафрагми, яке дозволить отримати найбільш різкий знімок, залежить від конструкції об'єктива, і це саме те, на що люди зазвичай звертають увагу.

Часом, щоб отримати знімок, обставини змушують використовувати високу швидкість затвора. Приміром, коли дме вітер, буває шалено складно отримати різкий знімок навіть при встановленні найкращого значення діафрагми для даного об'єктиву. У цифрових фотоапаратах легко регулювати значення ISO, однак існують певні обмеження. Часто буває необхідно пожертвувати глибиною різкості, вибираючи більш відкриту діафрагму і фокусуючись на найважливіших елементах оточення. Знімаючи в сутінках, щоб уникнути надмірно низької швидкості затвора, можна використовувати досить відкриту діафрагму. Для отримання хороших знімків, враховувати такі фактори стає важливіше, ніж дотримуватися опублікованих описів і результатів тестів.

Іноді вважається, що об'єктив при будь-яких обставин дозволяє отримати найбільш різкі знімки з найменшою діафрагмою, так як в цьому випадку глибина різкості буде більше, ніж при використанні об'єктива з більш відкритою діафрагмою. Фотографи-пейзажисти дізнаються про це раніше, але вони іноді вдаються до максимального зменшення діафрагми, не думаючи про те, наскільки використання такого значення виправдано. У деяких випадках дифракція може вплинути на результат таким чином, що вони отримають менш різкі знімки, ніж могли б при збільшенні діафрагми хоча б на один крок. При необхідній глибині різкості, чим ближче значення діафрагми буде до середнього, тим краще. Якщо немає необхідності встановлювати максимально велике значення діафрагми, то й не треба цього робити.

Безсумнівно, хороший об'єктив, як і раніше дуже важливий. Об'єктив, який дозволяє отримати дуже різкі знімки при діафрагмі F / 8, найімовірніше буде давати майже таку ж різкість при більшості середніх значеннях діафрагми. Швидше за все, при максимальних і максимальних значеннях діафрагми він також покаже кращі результати, ніж об'єктив, який вже при діафрагмі F / 8 дає злегка менш різкі знімки. Таким чином, має сенс придбати найкращий об'єктив, який ви можете собі дозволити. Головне не дайте цьому відвести вас від розуміння того, навіщо саме вам потрібен об'єктив. Як тільки ви придбаєте його, вибирайте значення діафрагми в залежності від об'єкту зйомки, а не тільки від самого об'єктива. Значення діафрагми, яке було найкращим для певної ситуації, не покаже таких же хороших результатів при інших умовах. Старому афоризм «використовуйте F / 8 і у вас все вийде» (або будь-яке інше значення, засноване на наявних описах) в рідкісних випадках працює при зйомці природи. Гарні знімки вимагають ретельного підбору всіх змінюваних значень.
Категорія: Все про фото | Додав: fotomaster (04.10.2012)
Переглядів: 1839 | Рейтинг: 0.0/0